Masz pytania? Zadzwoń do nas: 792 000 140

Czym się kierować przy zakupie czajnika elektrycznego?

Czym się kierować przy zakupie czajnika elektrycznego?

 

Czym się kierować przy zakupie czajnika elektrycznego?

Czajnik elektryczny dzięki swojej skuteczności, oszczędności czasu, bezpieczeństwu i łatwości obsługi wyparły kupowane tradycyjne czajniki gazowe. Jednak liczba parametrów, z którymi mamy do czynienia zanim zdecydujemy się na zakup potrafi przyprawić o ból głowy.

Najważniejsze parametry:

  • Moc,

  • Rodzaj grzałki,

  • Rodzaj filtra,

  • Jakość

Moc decyduje o tym jak długo będzie gotowała się woda. Ma również wpływ na zużycie energii. Najbardziej popularne są wartości w granicach 1000-2000 W [Wat] .  Mocniejsze urządzenia docenią osoby żyjące w dużych gospodarstwach, pracownicy biurowy dzielący te same pomieszczenia socjalne czy też osoby, którym zależy na przygotowaniu dużych ilości gorącej wody w krótkim czasie.

Również ważnym elementem urządzenia jest grzałka. Występują one najczęściej w dwóch rodzajach:

  • Grzałka spiralna (starsze urządzenia),

  • Grzałka płaska.

 

Grzałka spiralna wymaga większej ilości wody do przegotowania i charakteryzuje się większym stopniem osadzania się kamienia, co znacznie skraca jej żywotność.

Wygląd urządzenia jest ważną rzeczą dla wielu osób. Chcemy by czajnik, z którego korzystamy, komponował się z estetyką pomieszczenia, ponieważ często znajduje się w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Najbardziej popularnym wśród nich jest plastik. Może występować we wielu wariantach kolorystycznych, różnych kształtach, jest lekki i nie nagrzewa się w takim stopniu jak metal.

Czajniki elektryczne wykonane ze stali szlachetnej są cięższe , jednak ich wygląd sprawia, że idealnie nadają się do nowoczesnej kuchni

 

Coraz popularniejsze stają się czajniki szklane i ceramiczne. Te pierwsze cenione są za najmniejszą wagę, unikatowy design. Ponadto, wodę gotowaną w takim czajniku uważa się za najzdrowszą. Czajniki ceramiczne to najlepsza opcja ze wszystkich. Łatwe do czyszczenia, nagrzewają się w mniejszym stopniu niż szklane odpowiedniki, a woda gotowana z ich użyciem jest równie zdrowa jak w przypadku czajników szklanych.

Na rynku można spotkać wiele rodzajów szczoteczek, począwszy od najtańszych i najprostszych, kończąc na rozwiązaniach bardziej zaawansowanych. Przedstawiamy główne z nich... czytaj więcej
Odpowiednia higiena jamy ustnej to nie tylko regularne wizyty u stomatologa, ale także wybór odpowiedniej pasty, pilnowanie diety oraz posiadanie i używanie dobrej szczoteczki,... czytaj więcej

Tagi artykułu
Zrób pierwsze zakupy
z naszym rabatem 5%

Dołącz do naszego newslettera, a oprócz rabatu na pierwsze zakupy, otrzymasz również bieżące informacje o promocjach i nowościach!

Pekao
Bank Zachodni
Alior bank
t-mobile
Millenium
Pbsbank
Orange
Noble
mBank
Inteligo
Ing
Idea
Getin
eurobank
deutsche
credit-agricole
citi-handlowy
bos-bank
bgz-bnp-paribas
bank-pko-bp